Eko verzus klasika, ktoré čistenie fasád je lepšie

Znečistenie životného prostredia je v súčasnosti veľmi aktuálnou témou. To, čo prichádza z prírody, sa do nej zvyčajne veľmi jednoducho aj navracia. Aj preto sme si dlho kládli otázku, ako čistiť fasády spôsobom, ktorý by bol rovnako efektívny ako klasické čistenie fasády, a ktorý by nepoškodzoval okolie čistenej budovy, ani samotných obyvateľov. 

Aké je klasické čistenie fasád? 

Možno ste sa stretli s pojmom “wapka” alebo “vysokotlakový čistič”. Metóda čistenia fasád, pri ktorej sa vysokotlakový čistič používa, je síce rozšírenejšia, zároveň však so sebou prináša riziká, ktoré nie sú prospešné ani vášmu zdraviu, ani okoliu vyčisteného domu.

Chemický prostriedok, ktorým sa fasáda čistí, totiž preniká priamo do stien, do vášho bytu a následne aj do vzduchu, ktorý dýchate. To môže spôsobiť zdravotné problémy, ktorým by ste čistením fasády v prvom rade mali predísť. 

Vysokotlakové čistenie predstavuje riziko aj pre okolie vášho bývania. Čistiaci roztok je totiž striekaný na fasádu nepretržite niekoľko dní. Keďže fasáda nie je ako špongia, ktorá by vpila celé množstvo poskytovaného množstva vody, časť z nej tečie k zemi v okolí budovy.

To môže poškodiť trávnatý porast a kvety, ktoré predtým skrášľovali okolie vášho bydliska. Zároveň sa môže voda zaniesť aj hlbšie do steny a usadiť sa v škárach, prasklinách a vetracích šachtách. Tieto priestory zvyčajne nie sú poriadne prevzdušnené, takže prítomnosť vody môže spôsobiť tvorbu plesní a ďalších mikroorganizmov. Tie potom môžu rozkladať povrchu fasády zvnútra, čo si bude vyžadovať omnoho dôkladnejšiu nápravu ako len ďalšie vonkajšie čistenie fasády.

To môže poškodiť trávnatý porast a kvety, ktoré predtým skrášľovali okolie vášho bydliska. Zároveň sa môže voda zaniesť aj hlbšie do steny a usadiť sa v škárach, prasklinách a vetracích šachtách. Tieto priestory zvyčajne nie sú poriadne prevzdušnené, takže prítomnosť vody môže spôsobiť tvorbu plesní a ďalších mikroorganizmov. Tie potom môžu rozkladať povrchu fasády zvnútra, čo si bude vyžadovať omnoho dôkladnejšiu nápravu ako len ďalšie vonkajšie čistenie fasády. 

Čím je naše čistenie ekologické? 

Roztok, ktorým čistíme fasády, sa skladá zo 7 zložiek, ktoré efektívne odstraňujú mikroorganizmy, plesne, machy, riasy, prach, smog, špinu i peľ. Tým, že je nanášaný valčekmi alebo štetcami a nie vysokým tlakom, sa dostáva iba na a pod povrch fasády, takže nenaruší jej samotnú štruktúru.

Zložky však naďalej hĺbkovo pôsobia. Nečistoty na povrchu fasády sa rozplynú vplyvom oxidácie, alebo zostanú prilepené na valčeku. Vďaka tomu ušetríme obrovské množstvo vody, ktoré sa používa pri vysokotlakovom čistení a ochránime aj životné prostredie, ktoré sa môže vplyvom toxických látok poškodiť. 

 

Najdôležitejšou zložkou nášho roztoku sú soľné emulzie. Keď sa ich tekutá zložka – čiže voda – vyparí, ostanú kryštály soli, ktoré prirodzene konzervujú povrch fasády. Vďaka nim nepotrebujeme po aplikovaní roztoku použiť penetračný náter, ktorý pri iných typoch čistenia fasád síce ochráni fasádu pred nasiaknutím vodou, avšak zabraňuje prenikaniu tepla a jej prevzdušňovaniu. Kryštály soli pôsobia ako konzervant, no nebránia prevzdušneniu. 

Ak aj vy patríte medzi tých, ktorí myslia na životné prostredie a chcú si dať vyčistiť fasádu zdraviu i prírode nezávadným spôsobom, kontaktujte nás na telefónnom čísle +421 905 148 393, e-maili info@bombafasada.sk alebo prostredníctvom kontaktného formulára. Radi vám predvedieme bezplatnú ukážku kdekoľvek na Slovensku. 

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.